Veckoauktion den 20 september 2004

  • Order by

  • 4387 Etsning
    Emma Löwstädt Chadwick, motiv från Grez, 38 x 30
    Sold: SEK 600

    Sold den 20 september 2004
  • 4224 Etsning
    Göran Brunius, Fåglar, 69/310, 31 x 49
    Sold: SEK 200

    Sold den 20 september 2004
  • 4138 ETCHING
    Handkolorerad,sign U Brunelleschi. 34x40
    Sold: SEK 1600

    Sold den 20 september 2004
  • 3046 Matta
    orientalisk, Bachtiari, 215x311
    Sold: SEK 1500

    Sold den 20 september 2004
  • 4429 Matta
    orientalisk, Galleri, Hamadan, 402x110
    Sold: SEK 2200

    Sold den 20 september 2004
  • 4515 Matta
    orientalisk, Hamadan, 105x500
    Sold: SEK 3200

    Sold den 20 september 2004
  • 3372 Matta
    orientalisk, Kina, 90-l, 137x198
    Sold: SEK 250

    Sold den 20 september 2004
  • 3030 Matta
    orientalisk, Rysk bochara, 106x138
    Sold: SEK 550

    Sold den 20 september 2004
  • 4153 Matta
    orientalisk, Semiantik Shiraz, 140x200, (slitage)
    Sold: SEK 250

    Sold den 20 september 2004